Krystian HERBA

AMBASADOR BIEGU MONTERA

Krystian HERBA – 3 krotny rekordzista Guinnessa w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków na świecie; wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w trialu rowerowym; finalista „Mam talent”

Dziękuję za zaproszenie. Chętnie dołączę do grona Ambasadorów Biegu. Na ten moment nie jestem w stanie zagwarantować, że w nim wystartuje, ale jeśli tylko nie będę na wyjazdach to chętnie pobiegnę.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH 1 SIERPNIA NA BIEG MONTERA DO PRZEWORSKA!

Krystian Herba /rzeszowianin, zdobywca najwyższych drapaczy chmur... rowerem/

Pan Krystian mieszka w Rzeszowie, gdzie pracuje w szkole jako wuefista. Dla większości znany jest z telewizyjnego show "Mam Talent" gdzie był finalistą w edycji 2009 r. Specjalizuje się w trialu rowerowym. Swoją popularność zawdzięcza zdobywaniem drapaczy chmur – skacząc rowerem po schodach.

Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, finalistą i uczestnikiem wielu zawodów cyklotrialowych na świecie. W latach 1999-2009 był reprezentantem Polski stając ponad 70 razy na podium wielu ogólnopolskich i międzynawowych zawodów. Obecnie zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych.

Na swoim koncie Krystian ma zdobycie wskakując rowerem najwyższe drapacze chmur w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Dubaju, Chinach i Australii. Do niego należy aktualny rekord Guinnessa w tej dyscyplinie.

Jego największym sportowym marzeniem jest zdobycie na rowerze „Korony ziemi” czyli najwyższych budynków na świecie.

W marcu tego roku pokonał kolejny rekord Guinnessa - tym razem pokonał na rowerze 3139 schodów wskakując na mierzący 508 metrów budynek na Tajwanie - TAIPEI 101. Pobicie rekordu zajęło mu 2 godziny i 12 minut.