Złaz "MONTERA" Gniewczyna Łańcucka 30.11-02.12.2012r.

W dniach 30.11-02.12.2012r. w Gniewczynie Łańcuckiej  k. Przeworska odbędzie się złaz Południowo- Wschodniego Hufca Harcerzy "GRODY" im. gen. bryg. Antoniego Chruściela pseud. "Monter".

 

Złaz "MONTERA" ma na celu uczczenie pamięci bohatera naszego hufca. Data i miejsce złazu nie zostały wybrane przypadkowo. Gniewczyna Łańcucka to miejscowość w której urodził się Antoni Chruściel oraz spędził pierwsze lata życia. W dniu 30 listopada, w dzień rozpoczęcia złazu, przypada 52 rocznica śmierci generała.

 

W złazie wezmą udział wszystkie zastępy z hufca oraz zaproszone drużyny harcerek z Przeworskiego Związku Drużyn Harcerek "Jarzębina". Przez wszystkie dni złazu zastępy rywalizowały będą w punktacji. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziane są nagrody. Dodatkowo punktacja złazowa będzie liczyła się do punktacji zastępów w naszym hufcu.

 

Złaz będzie obfitował w przeróżne atrakcje, gry terenowe, rekonstrukcje historyczne, seanse filmowe oraz wiele innych ciekawych zajęć i niespodzianek. Fabuła złazu oparta będzie na działaniach konspiracyjnych Polski Podziemnej. Harcerze i harcerki wcielą się w oddziały walczące z okupantem, przeprowadzając akcje dywersyjne czy przechodząc odpowiednie szkolenia.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej złazu: monter.przeworsk.com.pl

 

Ogólne informacje:

Organizator:
Południowo- Wschodni Hufiec Harcerzy „GRODY” im. Gen. Bryg. Antoniego Chruściela pseud. „MONTER”

Termin:
30.11-02.12.2012r.  

Miejsce:
Zespół Szkół im. gen. Antoniego Chruściela ps. "Monter" w Gniewczynie Łańcuckiej

Koszt: 20 zł
Zgody i 20 zł drużynowi są zobowiązani zebrać do 18.11.2012r. o czym mailowo informują komendanta złazu (tomeksz@zhr.pl)

Strona złazu: monter.przeworsk.com.pl

 

Zgłoszenia:
Karty zgłoszeniowe proszę wysyłać na maila: tomeksz@zhr.pl

Zadania przed biwakowe wyłącznie dla harcerzy:

1.  Każdy harcerz powinien zaznajomić się z życiorysem „Montera”

2.  Każdy harcerz pozna symbolikę plakietki hufca

Zadania przed biwakowe dla harcerek i harcerzy (wszystkich zastępów biorących udział w złazie)

1.  Przed złazem na terenie hufca oraz związku drużyn będą rozrzucane koperty. Zawartość kopert przyda się wam na złazie. Miejsca ukrycia kopert będą wysyłane do was mailowo, aby je otrzymywać napiszcie na maila tomeksz@zhr.pl wg. szablonu.
Temat: Zadanie 1
Treść: Nazwa drużyny,  zastępu, imię i nazwisko zastępowego

2.  Każdy zastęp przed złazem powinien przeprowadzić zbiórkę o „MONTERZE” plan zbiórki i zdjęcia  należy przesłać na maila tomeksz@zhr.pl do 25.11.2012r. (Zadanie będzie punktowane)

Przyjazd:
Przyjazd we własnym zakresie do godziny 17.30

 

projekt współfinansowany ze środków